Tirana afër Prekazit, çelet ekspozita “Për të mos harruar”

Nga admin si Editorial

Tiranë- Për të mos harruar, një komb duhet të përtërijë kujtesën e tij. Me rastin e 14-vjetorit të rënies heroike të komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari dhe familjes së tij, Tirana iu bashkua Kosovës, në ditën e zgjimit të ndërgjegjes kombëtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.Genocidi dy shekullor serb do të përkujtohet përgjatë dy javëve në Muzeun Historik K
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Shpërthim në kombinatin e Ferronikelit, 3 të plagosur

Nga admin si Editorial

Prishtinë- Një shpërthim ka ndodhur sonte në kombinatin e Ferronikelit, afër Drenasit, 30 km në perëndim te Prishtinës,  nga i cili, sipas njoftimeve të para të medias, ka tre të lënduar. Televizioni i Kosovës njoftoi se banorë të afërt me “Ferronikelin”, të shqetësuar nga ky shpërthim, kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe ndodhen në rrugë para portës së shkritores për të mësuar çfarë k
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Serbia eviton zgjedhjet në Leposaviç e Mitrovicë

Nga admin si Editorial

Beograd – Nuk do të ketë zgjedhje në Mitrovicë dhe në Leposaviç ndërsa për Zubin-Potokun dhe Zveçanin pritet që zgjedhjet nga ana e Serbisë të Shpallen këtë muaj.Kryetrja e Parlamentit të Serbisë, Sllavica Gjukiç-Dejanoviç do të takohet të hënë me kryetarët e të ashtuquajturve Kuvend të Komunave të Veriut të Kosovës për të biseduar rreth zgjedhjeve që pritet të organizohen në Serbi e me the
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Jashtë rrezikut! Aleksandër Peci ngrihet në këmbë

Nga admin si Editorial

Landsthul – Nga spitali ushtarak amerikan në zonën e Landstuhlit të Gjermanisë ai vazhdon të përcjellë për miqtë e të afërmit lajme të mira dhe foto ku duket qartë se gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar nga dita në ditë. Në dy fotot e publikuara në faqet e tij zyrtare të rrjetit social të Facebook-ut, njëra tregon situatën e rëndë shëndetësore në të cilën ka qenë më parë nëntetar P
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Vendimi i gjykatës serbe: Rustem Berisha e Anton Çuni, 15 vjet burg

Nga admin si Editorial

Beograd – Një e ashtuquajtur Gjykatë e Lartë në Mitrovicë njoftohet se ka dënuar me nga 15 vjet burgim tetë ish-pjesëtarë të UÇK-së, të cilën, siç thuhet, “janë të detyruar ta vuajnë menjëherë pas aktygjykimit të plotfuqishëm”: Shiqer Maloku, Xhafer Gashi, Demush Gacaferi, Demë Maloku, Agron Isufi, Anton Çuni, Rabit Aliu dhe Rrustem Berisha. Siç thuhet në aktgjykimin e kësaj gjy
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek miqt. Nuk keni llogari ende ? bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!
Duhet të jeni të kyçur për ta dërguar këtë mesazh tek grupi. Nuk keni llogari ende ? Bashkohuni me ne tani , dhe sigurisht është falas!

Login Në My Site

Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!

Kërkohet kyçja që të mund ta publikoni Lajmin E Ri

Publkimet e të panjohurve nuk janë të lejuar! Ju duhet kyçeni për ta publikuar. Nuk keni llogari ende? Bashkohuni me ne, është falas!